06/03/2021

To jest twoja chwila chwały: Wybieramy bramkarza roku 2019

Po konsultacji z ludźmi związanymi ze środowiskiem piłkarskim, osoby, które otrzymały największą ilość nominacji poddajemy internetowemu głosowaniu. Potrwa ono do końca stycznia 2020 roku.

Kandydatury można było typować biorąc pod uwagę rozgrywki z lig: Wałbrzyska Serie B, Wałbrzyska Serie A oraz Wałbrzyska Leauge O, w której obecnie występuje najwyżej notowana w regionie drużyna.

W kategorii BRAMKARZ ROKU nominację uzyskali:

  • DARIUSZ KRYNICKI – bramkarz legenda. Zawodnik, na którego drużyna Unii Bogaczowice może liczyć praktycznie zawsze. Pan Dariusz wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą goli. Często potrafił również znajdować receptę na wyłapywanie piłek ustawianych przez strzelców na polu 11 metrów. Można śmiało stwierdzić, że im starszy tym lepszy.
  • DANIEL GAŁEK – bramkarz Zagłębia Wałbrzych dość często wyciąga piłkę z siatki, ale wielokrotnie częściej skutecznie zatrzymuje swoich rywali. Golkiper wałbrzyskiej drużyny na przestrzeni minionych 12 miesięcy zbyt często był podziwiany przez rywali, by miało go w tym zestawieniu zabraknąć. Jeden z nominujących trenerów słusznie zauważył, że gdyby Daniel Gałek grał w minionym roku, w lepszym zespole, możliwe, że mógłby nawet zachować czyste konto.
  • MARCIN JASKÓŁOWSKI – to znana w piłkarskim świecie postać. Zawodnik nietuzinkowy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy bronił barw dwóch Victorii. Rok zakończył w tej ze Świebodzic z imponującym bilansem bramkowym 0,98 bramki na mecz. Dodatkowo z zawodu policjant, reprezentował swoją komendę i nasz kraj na wielu policyjnych imprezach sportowych, gdzie zdobywał najwyższe laury.
  • MICHAŁ WIŚNIOWSKI – zawodnik Darboru Bolesławice dał swojej drużynie w tym roku wiele punktów. Był jednym z wyróżniających się piłkarzy w lidze, co przełożyło się na wysoką pozycje drużyny zarówno w obecnych rozgrywkach.
  • MARCIN WOJCIECHOWSKI – bramkarz występujący w zespole MKS Szczawno Zdrój, zasłużył na swoją nominację, szczególnie w drugiej połowie roku. Dobra dyspozycja golkipera MKSu dała drużynie 3 miejsce w tabeli i spory szacunek u boiskowych rywali.
  • DAMIAN MICHNO – w roku 2019 występował w dwóch drużynach. W barwach Victorii Świebodzice nie zaznał porażki w lidze. Po przeprowadzce do Lubawki, walczy z nowym zespołem o awans do IV ligi. Michno znany jest ze swojej dominacji nad rywalem. Przeciwnicy stając naprzeciw rosłego bramkarza, często przegrywają z nim jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

 

3 thoughts on “To jest twoja chwila chwały: Wybieramy bramkarza roku 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.