Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

To jest twoja chwila chwały: Wybieramy obrońcę roku 2019

To jest twoja chwila chwały: Wybieramy obrońcę roku 2019

Po konsultacji z ludźmi związanymi ze środowiskiem piłkarskim, osoby, które otrzymały największą ilość nominacji poddajemy internetowemu głosowaniu. Potrwa ono do końca stycznia 2020 roku.

Kandydatury można było typować biorąc pod uwagę rozgrywki z lig: Wałbrzyska Serie B, Wałbrzyska Serie A oraz Wałbrzyska Leauge O, w której obecnie występuje najwyżej notowana w regionie drużyna.

W kategorii OBROŃCA ROKU nominację uzyskali:

BŁAŻEJ GROMNIAK – gra Victoriii bez tego zawodnika wydaje się być uboższa. Błażej Gromniak wyróżnia się na tle pozostałych zawodników. Jego umiejętności świadczą, że spokojnie mógłby poradzić sobie na wyższym poziomie rozgrywek.

MARCIN GAWRYSZEWSKI – o swojej drużynie daje jakość, z której skrzętnie korzysta. Jeden z trenerów śmiał stwierdzić, że jest to aż 75 procent jakości zespołu. Na pewno jest wyróżniającym się zawodnikiem w lidze. Z przyjemnością obserwujemy jego rozwój.

ROBERT RZCZYCKI – obrońca KS Walim jest ligowym legendą. Im starszy tym wydaje się być lepszy. Jego charyzma wespół z umiejętnościami dają drużynie spokój i bezpieczeństwo w defensywie. Robert Rzeczycki to zawodnik, który czasem jednym zagraniem potrafi odmienić losy meczu.

TOMASZ SZYSZKA – środkowy obrońca, który w całości odpowiada za spokój pod bramką wicelidera Ligi Okręgowej. To doświadczony zawodnik, który udowodnił swoją przydatność drużynie praktycznie w każdym spotkaniu. To od niego trener Trela rozpoczyna budowę składu. To od niego Orzeł rozpoczyna budowanie niemal każdej akcji.

GRZEGORZ WROCZYŃSKI – Zarówno W Górniku Nowe Miasto Wałbrzych jak w Orle Lubawka, Grzesiek potrafi wykorzystywać swój ciąg na bramkę. Grający na boku defensywy, wielokrotnie podłącza się do akcji ofensywnych, które w ogólnym rozrachunku dają drużynie wiele dobrego.

JAKUB POSPISZYL – filar defensywy Herbapolu Stanowice. Przez wielu uważany za zawodnika, który przerasta Wałbrzyską Serie A o głowę. Potrafi przewidywać poczynania rywali, zainicjować akcję ofensywną. Jest zawodnikiem kompletnym i pod każdym względem wyjątkowym.

  Oskar Kukie w Reprezentacji Polski

 

To jest twoja chwila chwały: Wybieramy obrońcę roku 2019