06/03/2021

To jest twoja chwila chwały: Wybieramy młodzieżowca roku 2019

Po konsultacji z ludźmi związanymi ze środowiskiem piłkarskim, osoby, które otrzymały największą ilość nominacji poddajemy internetowemu głosowaniu. Potrwa ono do końca stycznia 2020 roku.

Kandydatury można było typować biorąc pod uwagę rozgrywki z lig: Wałbrzyska Serie B, Wałbrzyska Serie A oraz Wałbrzyska Leauge O, w której obecnie występuje najwyżej notowana w regionie drużyna.

W kategorii MŁODZIEŻOWIEC ROKU nominację uzyskali:

MICHAŁ KRYNICKI – zawodnik Górnika Wałbrzych, który w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 grał w swojej rodzinnej Unii Bogaczowice, rozwija się w szybkim tempie. Napastnik, który potrafi pod bramką wykorzystać swoje umiejętności. Szybko podejmuje decyzje. Nie boi się dryblingu, trafnie reaguje na boiskowe sytuacje. Nie boi się wyzwań, czego przykładem były 4 bramki strzelone Górnikowi w ostatnim meczu rundy obecnego sezonu.

PATRYK RZESZOTKO – młody pomocnik, o którym jest coraz głośniej. Niektórzy już teraz widzieliby go jako najlepszego pomocnika roku. Zawodnik, który na boisku wykonuje tytaniczną pracę. Umie odnaleźć się niemal w każdej roli. Kiedy trzeba potrafi przerwać akcję przeciwnika. Innym razem zagrywa piłkę w sposób całkowicie nieprzewidywalny. Liczymy na więcej takich akcji już na wiosnę.

SZYMON GARWOL – bramkarz Górnika Boguszów Gorce paradoksalnie jest jednym z tych bramkarzy, który dość często wyciąga piłkę z siatki. Problem w tym, że dwukrotnie częściej broni strzały przeciwnika. Młodość w parze z ambicją zastępuje brak doświadczenia, które jednak przyjdzie z czasem. Jeśli w przyszłości Szymon będzie systematycznie się rozwijał, ma dużą szansę na wzniesienie się ponad ligową przeciętność.

KAROL ŚLĘCZKOWSKI – drugi w zestawieniu bramkarz, grający dla Herbapolu Stanowice również potrafi zaskakiwać swoją formą. Zespół ze Stanowic dość często korzysta z jego umiejętności, dając mu możliwość regularnej gry.

 

6 thoughts on “To jest twoja chwila chwały: Wybieramy młodzieżowca roku 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.