18/01/2021

A klasa: Mineralnych “szatnia” jakiej nie znaliśmy do tej pory! Zdradzamy kulisy prac zarządu klubu

MKS Szczawno Zdrój - Kłos Lutomia

Praca w MKS-ie trwa w najlepsze i nie tylko piłkarze przygotowują się do rundy rewanżowej, ponieważ pewne działania podejmują też działacze szczawieńskiego klubu. Jak relacjonuje Paweł Danielak z MKS-u klub cały czas poszukuje środków finansowych na rozwój i promocję klubu. Poszukiwani są zarówno sponsorzy, którzy chcieliby wspomóc klub z Uzdrowiska, ale także podejmowane są inne działania, które mają na celu wspomóc klubową kasę Mineralnych.

Jeszcze w grudniu klub złożył projekt o wsparcie cyklu turniejów e-sportowych, które zielono-biało-zieloni chcieliby zorganizować na terenie 9 miast Dolnego Śląska wspólnie z E-sport dla każdego, z którym na co dzień współpracują. E-sport jest prężnie rozwijającą się dyscypliną sportową w naszym kraju, a MKS chciałby iść z duchem czasu, stąd decyzja o złożeniu projektu wspierającego ten cel. Czy się uda, dowiemy się w lutym lub marcu, ale w klubie są dobrej myśli.

Kolejnym działaniem, które na początku każdego roku odbywa się chyba w każdym klubie, jest zbiórka poprzez 1% podatku. W tym roku MKS Szczawno-Zdrój nawiązał współpracę z Fundacją Sportowcy Dzieciom z Łodzi, dzięki której może zbierać środki na wsparcie i rozwój swojej działalności. Każdy, kto chciałby wspomóc klub ze Szczawna, proszony jest o wpisanie w rozliczeniu podatkowym za rok 2019 numeru KRS: 0000457030 oraz wpisanie celu szczegółowego: MKS Szczawno-Zdrój – piłka nożna (787). Bardzo ważne jest, aby osoby, które zdecydują się na wsparcie MINERALNYCH, wpisali cel szczegółowy, aby przekazane środki trafiły właśnie do MKS-u.

Zbiórka 1% podatku i napisanie projektu o wsparcie turniejów e-sportowych to nie jedyne działania działaczy ze Szczawna-Zdroju, mające na celu poprawienie klubowego budżetu, a co za tym idzie poprawy funkcjonowania klubu. MKS założył bowiem konto w Fundacji FaniMani, dzięki której każdy kto dokonuje zakupów przez internet, może wesprzeć działalność klubu. O co dokładnie chodzi? Wyjaśni nam to Paweł Danielak, który zajmuje się w klubie marketingiem i reklamą:

FaniMani.pl to aplikacja, która współpracuje z ponad 1000 różnych firm i sklepów internetowych. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na FaniMani.pl ma możliwość wyboru organizacji, na której konto trafią środki z jego zakupów w internecie. Średnio, na konto organizacji trafia 2-2,5% z każdej dokonanej transakcji. Nie są to dodatkowe koszty kupującego, a środki, które przekazują na rzecz organizacji zrzeszone sklepy i firmy. Na początek należy się zarejestrować, co trwa nie dłużej niż 3 minuty. Kolejnym krokiem, jest wybór organizacji, którą chce się wspierać. W tym przypadku wybieramy MKS Szczawno-Zdrój. Ostatnim, ale jakże ważnym krokiem jest zainstalowanie na swoim komputerze wtyczki do przeglądarek, która po wejściu na stronę jednej z firm, która jest w bazie FaniMani.pl zapyta nas, czy chcemy przekazać darowiznę na wybraną organizację. Jeśli potwierdzimy, to dalsze zakupy odbywają się już normalnie, jak przed zainstalowaniem FaniMani.pl. Po określonym czasie np. na zwrot towaru, ustalony procent z zakupów trafi na konto wybranej organizacji. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi robi zakupy przez internet, dlatego ważne jest, aby przekonać kibiców i sympatyków MKS-u Szczawno-Zdrój, a także inne, postronne osoby o zainstalowanie przypominajki na swoich urządzeniach. Wtedy dużo prościej jest wybrać taki sklep, który po dokonaniu zakupów, przekaże na klub określony procent z zakupów. Tym sposobem, klub będzie pozyskiwał nowych, prywatnych sponsorów, którzy regularnie będą go wspierać wybierając go do przekazania darowizny. Warto zaznaczyć, że przekazywane kwoty nie są duże, jednak jeśli dotrze się do szerokiego grona odbiorców, to efekt może być piorunujący. MKS podjął rękawice i za sprawą mediów społecznościowych, a także ulotek, które niedługo pojawią się w skrzynkach mieszkańców Szczawna-Zdroju, chce zbudować poprzez FaniMani.pl dużą bazę prywatnych sponsorów.

Mamy nadzieję, że za rok, jak przedstawimy efekty zbiórki z FaniMani, to o naszym wyniku będzie głośno, nie tylko w lokalnych mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.