27/02/2021

Rząd zniósł część obostrzeń dotyczących sportu, więc sporo klubów brało pod uwagę możliwość wznowienia praktycznej działalności na boisku. Trenerzy, szczególnie grup młodzieżowych, które cierpią na epidemii najbardziej, planowali powrót do zajęć. Niestety na drodze stanął samorząd!

Zielone światło do pracy w sześcioosobowych grupach, kluby dostały po ostatniej wideo konferencji z władzami Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Pomimo utrudnień, szkoleniowcy planowali zajęcia zgodnie z rządowymi wytycznymi.

– Treningi odbywać się będą w sześciosobowych grupach. Zajęcia dopracowane będą do poziomu umiejętności oraz wieku zawodników. Pamiętajmy także o tym, że w najbliższym czasie nie będzie możliwości korzystania z szatni na obiektach sportowych. Zawodnicy muszą, więc przyjść na zajęcia przebrani. Rodzice najlepiej, jeżeli będą na dzieci czekać w samochodach lub jeśli to niemożliwe w stosownej odległości czytamy na profilu społecznościowym jednej z drużyn.

Niestety radość z nawet takiego obrotu wydarzeń trwała krótko. Władze gminy Wałbrzych zadecydowały o zamknięciu obiektów sportowych.

– Niestety w związku z takimi decyzjami władz samorządowych, zmuszony jestem odwołać zajęcia na czas nieokreślony – tłumaczy się z decyzji władz, trener (nazwę drużyny zostawimy dla siebie)

Czy to dobre rozwiązanie i dlaczego akurat władze miasta mają inne zdanie w tym temacie oraz jak długo potrwa cała sytuacja? Czekamy na wasze opinie.

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.