Kolarstwo: Zawodnicy Nexelo Wałbrzych wysoko

5 lipca kolarze KKW Nexelo Wałbrzych wystartowali w pierwszym wyścigu w sezonie 2020, który realizowany był w ramach Pucharu Polski.

– Pierwszy start w sezonie to zawsze wielka niewiadoma. Pierwszy start w tak dziwnym sezonie, to większa niewiadoma. Pierwszy start w tak dziwnym sezonie, od razu na Pucharze Polski z międzynarodową rangą to jeszcze gigantyczna niewiadoma. A jak dodamy do tego debiuty w nowych kategoriach wiekowych, to mamy pełny obraz tego z czym zmierzyć musieli się nasi zawodnicy na pierwszej edycji Pucharu Polski MTB w Warszawie informują przedstawiciele klubu.

Na podium Pucharu znalazła się Wiktoria Hejman w kategorii Juniorka Młodsza (3m.) oraz Martyna Tomasik która debiutując w kategorii U23 i Elita zajęła odpowiednio 3 i 7 miejsce. Na szerokie podium wskoczył Filip Brzóska, zajmując 7 miejsce pośród Juniorów.

W kategorii Juniorów Młodszych reprezentowało nas aż 6 zawodników, z czego 4 zaliczyła debiut w 75 osobowej stawce walczącej o kwalifikacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym wyścigu 11 miejsce zajął Nataniel Kluss, 17 Dominik Firlej, 18 Paweł Wawrzyńczyk, 23 Paweł Bielecki, 30 Grzegorz Radwański a 31 Gniewko Konsewicz. W wyścigu Juniorek 13 miejsce zajęła Julia Tarnawska. Kolejne starcie 11 Lipca w Walimiu na drugiej w sezonie 2020 Eliminacji Olimpiady Młodzieży.