Puchar Polski: Ślęza z Zagłębiem w finale!

Jakub Zima

Goście okazali się lepsi w obu parach półfinałowych. Wrocławska Ślęza w Świdnicy. Rezerwy Zagłębia w Jędrzychowicach. 

Mecz w Świdnicy zapowiadał się na dużo bardziej wyrównane spotkanie aniżeli zawody w Jędrzychowicach. Beniaminek III ligi, Polonia Stal Świdnica zapowiadała walkę o awans do finału. Okazało się jednak, że Ślęza była zbyt wymagającym rywalem. Wrocławianie pierwszego gola zdobyli już w 6 minucie. Po kolejnych 6 goście cieszyli się z drugiej bramki. Od tego momentu Ślęza grała spokojniej. Stwarzała sytuacje bramkowe. Na gole czekaliśmy jednak do 82 minuty. Po jednym z ataków Polonii, goście wyszli z kontratakiem, który udało im się zakończyć trafieniem numer trzy. Kibice zobaczyli jeszcze honorowe trafienie Edila, ale awans Ślęzy stał się faktem.

Polonia Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 1:3 (0:2)
90+4′ Edil (k) – 6′ Guilherme, 12′ Pisarczuk (k), 82′ Niewiadomski


W Jędrzychowicach rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin okazały się zdecydowanie lepszym zespołem, który w pełni kontrolował przebieg poczynań na boisku. 

Goście pierwszego gola zdobyli już w 1 minucie meczu. Apis próbował atakować, stwarzać sobie sytuacje po których mogliby pokonać bramkarza rywali. W poczynaniach gospodarzy brakowało jednak dokładności. Czytelny sposób prowadzenia gry pozwalał Zagłębiu na względnie spokojną grę w defensywie. Bramki zdobyte przez Miedziowych w ostatnim kwadransie pierwszej połowy ustawiły mecz. Po zmianie stron zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki. Wysokie zwycięstwo Zagłębia stało się faktem.

Apis Jędrzychowice – Zagłębie II Lubin 0:7 (0:4)
1′ 60′ (k) Dudziński, 36′ Czuban, 41′ 42′ Laskowski, 70′ Kusztal, 85′ Mach

W wojewódzkim finale zagrają Zagłębie II Lubin i Ślęza Wrocław. Mecz zostanie rozegrany 18 lipca w Lubinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Sparingi: Mineralni lepsi od Zjednoczonych

Stawiane w roli faworyta do awansu, MKS Szczawno Zdrój rozegrało kolejną grę kontrolną przed startem rozgrywek sezonu 2020/2021. Spotkanie toczyło się w dość szybkim tempie. Zjednoczeni Żarów okazali się również zdecydowanie trudniejszym rywalem od rozgromionych tydzień wcześniej Czarnych Wałbrzych. Skromne zwycięstwo okraszone było jednak niezłą grą i kilkoma ciekawymi akcjami, […]