A klasa: Nowe Miasto wywozi komplet punktów

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych po bardzo trudnym spotkaniu wraca do domu z kompletem punktów. Początek spotkania nie zapowiadał większych problemów. Te zaczęły się od 15 minuty spotkania.

Ogromny pech Jakuba Raciniewskiego, który w starciu z przeciwnikiem stracił przytomność i niekompetencja sędziego głównego zawodów doprowadziła do nerwowej atmosfery podczas meczu. Zawodnik Górnika ostatecznie z licznymi urazami głowy, wylądował w szpitalu i w tej chwili musi zadbać o powrót do zdrowia. Arbiter według opinii wielu powinien zakończyć zabawę z gwizdkiem.

Strzelanie goli zaczęli goście, którzy pomimo gry bez nominalnego bramkarza wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Z trafień cieszyli się Patryk Jankowski i Adrian Matuła. Po zmianie stron gospodarze zaatakowali bardziej zdecydowanie. Najpierw z rzutu wolnego gola kontaktowego zdobył Hryciuk, chwilę później wyrównał ładnym strzałem z woleja Filip Ciuba.

Dwa szybkie gole zmusiły wałbrzyszan do jeszcze większego wysiłku. Dzięki dobrej grze Patryka Rosińskiego ponownie uciekli rywalowi na dwa gole. Szczególnie ładnej urody była bramka na 3:2. W końcówce spotkania Zieloni zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

Zieloni Mrowiny – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:4 (0:2)
53′ Hryciuk, 55′ 85′ Ciuba – 16′ Jankowski, 43′ Matuła, 67′ 82′ Rosiński