PP: Zjednoczeni wygrywają na Ratuszowej

Środowe popołudnia zazwyczaj przeznaczone są na rozgrywki pucharowe. Tym razem do Wałbrzycha na mecz II rundy Pucharu Polski Okręgu Wałbrzyskiego, przyjechała drużyna Zjednoczonych Żarów. Spadkowicz z IV ligi był zdecydowanym faworytem, ale to Górnik Nowe Miasto Wałbrzych był dla miejscowych kibiców języczkiem uwagi.

Początek meczu zaskoczył wszystkich. Już w pierwszej akcji gospodarze strzelili bramkę, która dodała im wiary i pewności w swoje umiejętności. Dobra gra przeplatana była jednak niedokładnością. Brak precyzji sprawiał, że Zjednoczeni coraz częściej gościli pod bramką Dariusza Ilskiego. W pewnym momencie goście opanowali sytuację na boisku i niemal bez przerwy gościli na połowie wałbrzyskiej drużyny. W tym czasie udało im się trzykrotnie trafić do siatki.

Po zmianie stron ponownie wszystkich zaskoczyli gospodarze. Dość szybko strzelona bramka kontaktowa dodała podopiecznym Wojciecha Błażyńskiego wiary w to, że losy tego spotkania można jeszcze odwrócić. Tym bardziej, że po kilku kolejnych akcjach piłka ponownie znalazła drogę do bramki.

Przy stanie 3:3 wałbrzyski zespół był kilkukrotnie bliski zdobycia bramki, ale to goście okazali się skuteczniejsi. Piłkarze Zjednoczonych wykorzystali swoje doświadczenie i ponownie wyszli na prowadzenie. Próba doprowadzenia do wyrównania nie przyniosła efektu. Co więcej, goście w ostatniej minucie meczu udokumentowali swoją przewagę.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zjednoczeni Żarów 3:5 (1:3)