PP: Zjednoczeni wygrywają na Ratuszowej

Jakub Zima

Środowe popołudnia zazwyczaj przeznaczone są na rozgrywki pucharowe. Tym razem do Wałbrzycha na mecz II rundy Pucharu Polski Okręgu Wałbrzyskiego, przyjechała drużyna Zjednoczonych Żarów. Spadkowicz z IV ligi był zdecydowanym faworytem, ale to Górnik Nowe Miasto Wałbrzych był dla miejscowych kibiców języczkiem uwagi.

Początek meczu zaskoczył wszystkich. Już w pierwszej akcji gospodarze strzelili bramkę, która dodała im wiary i pewności w swoje umiejętności. Dobra gra przeplatana była jednak niedokładnością. Brak precyzji sprawiał, że Zjednoczeni coraz częściej gościli pod bramką Dariusza Ilskiego. W pewnym momencie goście opanowali sytuację na boisku i niemal bez przerwy gościli na połowie wałbrzyskiej drużyny. W tym czasie udało im się trzykrotnie trafić do siatki.

Po zmianie stron ponownie wszystkich zaskoczyli gospodarze. Dość szybko strzelona bramka kontaktowa dodała podopiecznym Wojciecha Błażyńskiego wiary w to, że losy tego spotkania można jeszcze odwrócić. Tym bardziej, że po kilku kolejnych akcjach piłka ponownie znalazła drogę do bramki.

Przy stanie 3:3 wałbrzyski zespół był kilkukrotnie bliski zdobycia bramki, ale to goście okazali się skuteczniejsi. Piłkarze Zjednoczonych wykorzystali swoje doświadczenie i ponownie wyszli na prowadzenie. Próba doprowadzenia do wyrównania nie przyniosła efektu. Co więcej, goście w ostatniej minucie meczu udokumentowali swoją przewagę.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Zjednoczeni Żarów 3:5 (1:3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

PP: Sudety nie dały rady Gromowi

Na II rundzie Pucharu Polski Okręgu Wałbrzyskiego zakończyła się przygoda Sudetów Dziećmorowice, którzy zagrali z wyżej notowanym Gromem Witków.  Mecz jednak nie od początku układał się po myśli gości. Zaangażowanie i determinacja drużyny z Dziećmorowic sprawiała wrażenie, że Grom łatwo mieć nie będzie. Pierwsze trafienie piłkarze z Witkowa zanotowali dopiero […]