Puchar Polski: Polonia spacerkiem do IV rundy

Polonia Stal Świdnica bez większych problemów zapewniła sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski Okręgu Wałbrzych. Mecz od początku układał się po myśli beniaminka III ligi, który już w 3 minucie meczu objął prowadzenie.

Od momentu zdobycia przez Wojciecha Szubę bramki goście kontrolowali przebieg spotkania. Efektem ich dobrej gry był drugi gol zdobyty przez Roberta Myrtę. Do przerwy utrzymała się dwubramkowa przewaga Polonii.

Podopieczni trenera Marcina Domagały próbowali po przerwie odmienić losy meczu. W 60 minucie udało im się nawet zdobyć bramkę, ale było to jedynie trafienie honorowe. Świdniczanie wygrali z Górnikiem 4:1 i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Górnik Wałbrzych – Polonia Stal Świdnica 1:4 (0:2)
60′ Rosicki – 4′ 56′ Szuba, 15′ Myrta, 88′ Szczygieł