Siatkówka: Chełmiec wygrywa w Kaliszu

Jakub Zima

Wałbrzyszanki zagrały w Kaliszu koncertowo i zasłużenie cieszyły się po ostatniej akcji meczu. Zawodniczki Chełmca szczególnie dobre wrażenie zrobiły w pierwszym secie.

Prawdziwe wejście smoka dało drużynie z Wałbrzycha łatwą wygraną wygraną i pewność, która później przełożyła się na wyniki w dalszej części meczu. W drugim secie gospodynie zagrały odważniej. Były również bardziej skuteczne w ataku. Pozwoliło im to dotrzymać kroku Chełmcowi prawie przez całą część seta.

Najbardziej wyrównaną partią był jednak set numer 3. W ostatniej odsłonie obie drużyny zagrały na tym samym wysokim poziomie. Do samego końca wynik był otwarty, ale… świeżo upieczona magister Karolina Olczyk i spółka udowodniły, że są w tym dniu lepsze.

Po 6 kolejkach i 4 rozegranych spotkaniach Chełmiec zajmuje 3 miejsce w tabeli. Następny mecz wałbrzyszanki zagrają 7 listopada w Dąbrowie Górniczej. Tydzień później (14 listopada) Chełmiec w Hali Wałbrzyskich Mistrzów zmierzy się z IngerHome Volley Świdnica. Mecz będzie można obejrzeć na antenie Sportowego Wałbrzycha.

MKS Energa II Kalisz – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (13:25, 21:25, 24:26)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

IV liga: Lechia wciąż zwycięzka

Nysa Kłodzko nie przerwała zwycięskiej passy liderującej Lechii Dzierżoniów. Mimo to kłodzczanie postawili się rywalom. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale gospodarze mogą mówić o dużym pechu. Nysę przed stratą bramki uratowała poprzeczka po strzale Mateusza Zatwarnickiego, a później słupek po uderzeniu Marcina Orłowskiego. Zaraz po wznowieniu drugiej połowy Orłowski […]