Siatkówka: Ikar był bez szans

Jakub Zima

To był wieczór, który kibice wałbrzyskiego Chełmca zapamiętają na długo. Doskonale prowadzona gra pozwoliła gospodarzom osiągnąć zamierzony cel. 

Wszystko zaczęło się od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie. Drużyna z Legnicy nie miała zbyt dużo argumentów, by zaszkodzić Chełmcowi. Dobra dyspozycja gospodarzy w polu zagrywki. Pewne przyjęcie i regularnie kończone ataki z pierwszego tempa, dały miejscowej drużynie dużo spokoju i radości z gry.

Goście nieco lepiej zaprezentowali się po zmianie stron, ale to nieco wystarczyło jedynie do zdobycia 20 punktów. W trzecim i ostatnim, jak się później okazało secie, wałbrzyszanie wykorzystali wszystkie swoje walory i zmiażdżyli rywala, wygrywając do 16.

Po efektownym zwycięstwie, Chełmca czekają dwa pojedynki trudne pojedynki. Jedną z trudności będzie fakt, że wałbrzyski zespół zagra dzień po dniu. Najpierw w sobotę podopieczni trenerów Fabiana Kurzawińskiego i Janusza Ignaczaka zagrają w Bielawie z Bielawianką. Później w niedzielę w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Chełmiec powalczy z drużyną z Milicza.

Chełmiec Wałbrzych – Ikar Legnica 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

zdjęcie użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Koszykówka: Po dogrywce, ale do przodu

Przed meczem wielu kibiców obawiało się spotkania z Sokołem Łańcut. Długa podróż. Kłopoty kadrowe. Brak Kamińskiego i fakt, że z Sokołem zawsze gra się ciężko.  Początek spotkania należał do Górnika. Szybko uzyskana przewaga, pozwoliła sądzić, że wszystko układa się zgodnie z planem trenera Łukasza Grudniewskiego. Punktowali Durski, Cechniak. Rozkręcał się […]