Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wracamy do gry!

Piłkarscy kibice od miesięcy czekają na powrót rozgrywek. Za nami najdłuższa przerwa w roku, ale ku radości wszystkich koniec laby. Już w najbliższy weekend wraca nasza ukochana Wałbrzyska Serie A.

Po jesiennych zmaganiach stawce przewodzi wałbrzyski Górnik, który pierwszą połowę sezonu zakończył z kompletem punktów. Piętnaście zwycięstw daje podopiecznym trenera Marcina Domagały komfort gry na wiele tygodni. Peleton wydaje się obecnie jest zbyt daleko, ale w sporcie wszystko jest możliwe.

Początek zmagań już 20 marca. W sobotnie popołudnie zaplanowano trzy spotkania. Wicelider, MKS Szczawno Zdrój przystępuje do meczu z Wiśniową w roli faworyta. Trudno będzie drużynie Rafała Siczka zgubić tu punkty. Górnik Gorce zagra na własnym boisku z Podgórzem. Włókniarz Głuszyca uda się do będącego jesienią w świetnej formie, Zielonych Mokrzeszów. Wydaje się, że łatwiej o punkty będzie miejscowym.

Dzień później granie zaczniemy od derbów. Czarni Wałbrzych zagrają na Dąbrowskiego z Zagłębiem. Ciekawy pojedynek dwóch zespołów, które swoje domowe mecze rozgrywa na tym samym obiekcie, nie ma faworyta. Wyniki sparingów sugerują jednak, że tym razem zielono-czarni powinni sobie poradzić. Trzeci w tabeli Herbapol Stanowice, nie powinien mieć problemów z Unią Bogaczowice. Podopieczni Wojciecha Błażyńskiego zagrają za to z ekipą z Mrowin. W tym przypadku punkty powinny zostać w Wałbrzychu. Wspominany wcześniej Górnik wybiera się do Witoszowa, gdzie zdrowy rozsądek mówi nam, że biało-niebiescy ponownie urządzą sobie festiwal strzelecki. Na koniec niedzielnych zmagań również derby. Tym razem Gminy Walim. Ekipa Roberta Rzeczyckiego zagra w Dziećmorowicach z miejscowymi Sudetami. Ostatnio był pogrom, ale pamiętamy też mecze, w których padały zupełnie nieoczekiwane wyniki.

Plan gier 16 kolejki Wałbrzyskiej Serie A:

P