Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

No to pograliśmy…

 

Jeszcze przed kilkoma dniami ekscytowaliśmy się startem rozgrywek piłkarskich. Nie mogliśmy się doczekać powrotu Wałbrzyskiej Serie A. Czekaliśmy na powrót Serie B. Mieliśmy również zaplanowaną ramówkę transmisji LIVE z pierwszych dwóch kolejek i niestety ZONK.

Wprowadzone wczoraj obostrzenia doprowadziły do zatrzymania całej machiny. Czarny scenariusz i kolejny nerwowy okres wyczekiwania. Obecny lockdown potrwa od 20 marca do 9 kwietnia. W tym czasie nie będą toczone rozgrywki lig regionalnych. Oznacza to, że IV liga piłkarska zatrzymuje się po rozegraniu 2 kolejek. Pozostałe ligi, które miały wystartować w najbliższą sobotę, muszą czekać na rozwój wypadków.

Jeżeli okres obostrzeń nie zostanie przedłużony, to drużyny IV-ligowe, występujące w Lidze Okręgowej opuszczą 3 kolejki. Zespoły walczące o mistrzostwo Wałbrzyskiej Serie A i Serie B w tym czasie nie rozegrają 2 kolejek.

Ostatni dzień obostrzeń wypada nam jednak w piątek czyli tuż przed kolejką ligową która zaplanowana została na 10 i 11 kwietnia. Biorąc pod uwagę fakt, że wprowadzony zakaz obejmuje zamknięcie obiektów sportowych, co z kolei utrudnia możliwość prowadzenia zajęć treningowych. Trudno w na ten moment ocenić czy będzie to miało wpływ na wznowienie rozgrywek. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym, powrót do gry po wymuszonej przerwie wydaje się łatwiejszy.

P