Wkurzyli się!! [FOTO]

Górnik Sportowy Wałbrzych Suzuki 1 Liga

Rywalizacja w Opolu miała skończyć się w sobotę. W trakcie meczu Rataj zepsuł jednak przestarzałą konstrukcję kosza i zawodów nie dokończono. Dzień później coś w grze Górnika nie zaskoczyło, ale za to już w kolejnej batalii, wałbrzyszanie zmiażdżyli rywala. Dali upust swojej złości i dobrze…

Tak naprawdę ten mecz skończył się jeszcze zanim na dobre zaczął. Świetna dyspozycja Górnika w pierwszych dwóch kwartach dała do myślenia. Wysoka skuteczność i deklasacja opolskiej drużyny powetowała sympatykom biało-niebieskich zamieszanie, z którym przyszło nam się zmierzyć.

Bartłomiej Ratajczak burzy ład w Opolskiej hali! fot. Dawid Wójcikowski

Genialne zawody zagrał Krzysztof Jakóbczyk. Jego 17 punktów przy 16 Tomasza Ochońki  i 15 Macieja Bojanowskiego, było fundamentem zwycięstwa drużyny. Szczególnie, że poza celnym okiem, nasi zawodnicy mogli popisać się również fenomenalną grą w obronie. Zbiórki Cechniaka (7) i Bojanowskiego (5), 2 bloki Marcina Wróbla i jeszcze kolejnych 5 asyst Bojanowskiego było prawdziwą egzekucją.

Gospodarze próbowali się przeciwstawić. Ponownie dobrze na parkiecie radził sobie Artur Łabinowicz. Próbowali do niego dołączyć inni, ale w przypadku tej konkretnej rywalizacji, nie mieli już na to mocy. Górnik do przerwy zbił rywala po siatkarsku, wygrywając dwukrotnie 25:16. Po trzech kwartach przewaga wzrosła do 22 punktów. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 99:81.

Wygrana dała Górnikowi awans do półfinału, gdzie od soboty czeka WKK Wrocław. Pierwszy mecz odbędzie się w Wałbrzychu już w najbliższą sobotę (24.04) o godzinie 17:00. Rywalizacja będzie się toczyła do 3 wygranych spotkań

4 mecz z serii do 3 zwycięstw:
AZS Politechnika Opolska – Górnik Trans.eu Wałbrzych 81:99 (16:25, 16:25, 24:28, 25:21)
Opole: Łabinowicz 17, Skiba 14, Wilk 13 – Górnik: Jakóbczyk 17, Ochońko 16, Bojanowski 15
Stan rywalizacji: 3-1 dla Górnika –> AWANS GÓRNIK