Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Woźniak/Pańko wygrywają Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej Juniorek!

Dwa dni zaciętej rywalizacji w na wałbrzyskich boiskach wyłoniło najlepsze pary w naszym województwie. W całym turnieju wzięło udział 25 par z dolnośląskich klubów, z czego 5 reprezentowało wałbrzyskiego Chełmca.

W pierwszym dniu rywalizacji zawody rozgrywano w trybie szybkiego grania. Jeden set równał się jednemu meczowi. Żeby go jednak wygrać, trzeba było ich zdobyć 25. Stosunkowo szybko z turniejem pożegnały się miejscowe faworytki. Siostry Rzeczyckie nie sprostały wymaganiom rywalek, które wysoko postawiły poprzeczkę.

  Pomóżmy Bartkowi wrócić do zdrowia!

Ostatecznie do walki w drugim dniu zawodów awansowało 14 par. Po szybkiej eliminacji dotarliśmy do ćwierćfinałów. W wyjątkowo zaciętym spotkaniu awans do półfinału uzyskały Tomczak/Łuczak. Porażka Zuzanny Głowackiej i Julii Czuryło była sporym zaskoczeniem. Po kilku dobrych spotkaniach para reprezentująca Akademię Siatkówki AZS AWF Wrocław, nie potrafiła awansować do najlepszej czwórki.

Tam najlepszą okazała się para Woźniak/Pańko, której bez większych problemów udało się pokonać rywalki zarówno w półfinale jak i meczu o tytuł. W obu przypadkach para z klubu Młody #Volley Wrocław okazała się zdecydowanie lepsza.

Klasyfikacja końcowa:

miejsca 1-4 uzyskały awans do Finału Mistrzostw Polski

  1. Karolina Woźniak / Julia Pańko – Młody #VolleyWrocław
  2. Aleksandra Myszkowska / Aleksandra Jedut – UKS ” Dwójka” Milicz
  3. Oliwia Suboczewska / Amelia Korab – Akademia Siatkówki AZS AWF Wrocław
  4. Łuczka / Tomczak – MKS Rokita BRZEG DOLNY Sekcja Siatkówki
  5. Zuzanna Głowacka / Julia Czuryło – Akademia Siatkówki AZS AWF Wrocław
  6. Joanna Mogielnicka / Jagoda Brejwo – Tygrysy Strzelin
P