Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Chełmiec Wspaniały

KPS Chełmiec Wałbrzych - SMS Spała Sportowy Wałbrzych

Forma, którą prezentują siatkarze wałbrzyskiego Chełmca pokazuje, że rozpoczęty sezon może przynieść nam dużo lepsze rezultaty niż zakładano przed pierwszym meczem.

  Na wyjeździe ze Spartą

Tym razem podopieczni trenera Fabiana Kurzawińskiego rywalizowali z zespołem ze Spały, który zawsze był trudnym, nieprzewidywalnym do pokonania przeciwnikiem. Początek ostatniego meczu pokazywał, że dokładnie tak samo będzie przy okazji tej konfrontacji.

W każdym z trzech setów oglądaliśmy bardzo zaciętą walkę. Wątła przewaga wałbrzyszan w każdej chwili mogła zniknąć przy pierwszej pomyłce, ale co ważne, gospodarze byli bardzo skuteczni przy jednoczesnym zachowaniu zimnej krwi w trudnych sytuacjach. To pozwoliło Chełmcowi zdobyć pełną pulę.

Przed spotkaniem uczulałem swoich zawodników aby nie lekceważyć młodych adeptów ze Spały, którzy w każdym meczu grają na wysokim ryzyku. W zasadzie wszystkie trzy sety wyglądały bardzo podobnie, do 18 punktu trzymaliśmy SMS na bezpieczny dwupunktowy dystans aby w końcówce „wrzucić wyższy bieg” pieczętując kolejną wygraną w Hali Mistrzów. Styl może nie porwał specjalnie ale lepiej wygrać w złym stylu niż przegrać w pięknym – tak jak miało to miejsce tydzień temu w Częstochowie. Na wyróżnienie zasługują obaj przyjmujacy: Marcin Dereń oraz wchodzący z ławki Bartłomiej Nackowski. Teraz koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu z KS Legion Skalmierzyce aby wygrać po raz pierwszy na wyjeździe – mówi Fabian Kurzawiński

Chełmiec Wałbrzych – SMS PZPS II Spała 3:0 (25:20|25:21|25:19)

P