Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Pozostał jeden krok

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych po wygranej z Sokołem niemal zapewnił sobie awans w półfinałowym turnieju o awans do I ligi.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych po wygranej z Sokołem niemal zapewnił sobie awans w półfinałowym turnieju o awans do I ligi. Do awansu potrzebne są jeszcze 2 punkty. Do zajęcia 1 miejsca jeden więcej. Do rozegrania wałbrzyszankom zostały jeszcze dwa spotkania.

  Koszykarskie święto w Książu

W walce o pierwsze dwa miejsca zostały już tylko 3 drużyny.

Po ostatnim weekendzie w rywalizacji o dwa pierwsze miejsce w II Lidze Siatkówki Kobiet premiowane awansem do turnieju barażowego pozostały już tylko trzy drużyny: MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, MKS Kalisz II i SPS Panki. Szanse na awans straciły już zespoły z Katowic i Świdnicy – mówi trener Kacper Jesiołowski.

Kluczem do tak dobrego układu w tabeli, była wygrana z zespołem z Katowic.

Wałbrzyszanki wygrywając 3:2 z zespołem Sokół’43 AZS AWF Katowice i zdobywając tym samym 2 ligowe punkty, znacznie przybliżyły się do udziału w turnieju finałowym. Aby tego dokonać potrzebują zdobyć w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej jeszcze 2 oczka – tłumaczy trener.

O punkty w najbliższej kolejce nie powinno być trudno.

W najbliższy weekend jedziemy na Śląsk, gdzie zagramy z outsiderem ligi, zespołem MKS Dąbrowa Górnicza. Wygrana z kompletem punktów zapewni nam awans z pierwszego miejsca. Wygrana w Dąbrowie będzie jednak podwójnie ważna ponieważ pokrzyżuje nadzieję zespołowi SPS Panki na awans, a to właśnie z nim nasze siatkarki zmierza się w ostatniej kolejce – kończy szkoleniowiec.

Chełmcowi do zakończenia zasadniczej części sezonu zostały jeszcze dwa mecze:

  • 12.02|MKS Dąbrowa Górnicza (wyjazd)
  • 26.02|SPS Panki (dom)

SOKÓŁ POSZARPAŁ I STĘPIŁ PAZURKI

ZAGRAJĄ O PUCHAR PREZYDENTA ŚWIDNICY

P