Sokół wygrywa na inaugurację

Długo czekaliśmy na początek rozgrywek w Wałbrzyskiej Serie B. Kiedy w końcu piłkarze ruszyli do walki o ligowe punkty. Ciekawie było w Kostrzy, gdzie miejscowy Sokół rywalizował z Huraganem Olszany.

Mecz do łatwych nie należał. Obie drużyny grały szybko i stwarzały sobie stosunkowo dużo sytuacji bramkowych. Pierwszą z nich i to od razu zakończoną powodzeniem, zobaczyliśmy już w 2 minucie spotkania. Prowadzenie dla Huraganu zdobył Paweł Lubczyński. Gospodarze natychmiast ruszyli do odrabiania strat, ale zamiast wyrównania to rywale cieszyli się z kolejnego trafienia.
Po tej bramce Huragan oddał inicjatywę miejscowej drużynie. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. Gola kontaktowego zobaczyliśmy już po kilku minutach gry. Po zdobyciu bramki Sokół wciąż atakował, co przyniosło efekt pod koniec pierwszej połowy. Piłkę w bramce po podaniu Andrzeja Buczyka, umieścił Piotr Markiewicz.
Na drugą połowe zawodnicy Sokoła wychodzą bardzo zmotywowani. Szybko narzucają swój styl gry. Zarysowana w ten sposób przewaga w końcu przyniosła efekty. Gospodarze wychodzą na prowadzenie po dokładnych dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który finalizuje Damian Juchnik. Ostatecznie gospodarze wygrywają z Huraganem 4:2.
Po trzeciej bramce rywal był w totalnej rozsypce mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek, lecz dobrze spisywał się bramkarz Huraganu. Oczywiście wielkie brawa dla całej drużyny Sokoła, która zostawiła serducho i zdrowie na boisku i mamy nadzieję, że ten mecz był tylko przedsmakiem tego co czeka nas w lidze! Dziękujemy też naszym wspaniałym kibicom, którzy przyszli kibicować Sokołowi i wspierali go do końca. Mamy nadzieję, że spotkanie wam się podobało – cieszyli się przedstawiciele klubu z Kostrzy.
Sokół Kostrza – Huragan Olszany 4:2 (2:2)
0:1 – Paweł Lubczyński 2′
0:2 – Paweł Lubczyński 20′
1:2 – Andrzej Buczyk 24′
2:2 – Piotr Markiewicz 40′
3:2 – Damian Juchnik 57′
4:2 – Andrzej Buczyk 79′