Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wygrały po karnych [ZDJĘCIA]

Victoria Świebodzice dzielnie sobie radzi w rozgrywkach I Ligi Kobiet piłki ręcznej, gdzie zdobywa nie tylko cenne doświadczenie, ale też bezcenne punkty. Ostatnia potyczka z Cracovią Kraków dała wszystkim sympatykom wyjątkowo dużą porcję pozytywnych wrażeń.

  Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

W przeciwieństwie do meczu z Sośnicą Gliwice, podopieczne trenerki Daszkiewicz-Kwadrans zaczęły dużo spokojniej. Mądra gra defensywie przy jednocześnie dużej konsekwencji pod bramką rywalek pozwoliła Victorii uzyskać przewagę, którą udało się utrzymać przez pierwsze 30 minut rywalizacji.

Po zmianie stron gospodynie próbowały utrzymać tempo meczu. Ze względu na dużo większe zaangażowanie i bardziej agresywną grę krakowianek momentami zaczęło brakować płynności w grze. Gdy pojawiły się pierwsze pudła, bardzo wiele dała stojąca w bramce Elżbieta Chlebowska. Victoria kontrolowała mecz do momentu, w którym rywalki indywidualnym kryciem wyłączyły z gry Martynę Szczepanik.

Mając więcej przechwytów, więcej dla Cracovii były w stanie zrobić Staroń, Stachowicz i Kamusińska. Jeszcze więcej dla zespołu z Małopolski dała wtedy Szymborska. Goście najpierw doprowadziły do remisu. Później wyszły na prowadzenie i to Victoria musiała gonić wynik. Odcięcie od podań Szczepańskiej utrudniło miejscowej drużynie zadanie, ale wtedy rolę liderek przejęły wspomniana wcześniej Chlebowska i grająca na skrzydle, fenomenalna tego dnia, Paulina Wojda.

Wisienką na torcie była końcówka spotkania. Wojda trafia. Cracovia atakuje. Sędzia gwiżdże faul i dyktuje rzut karny dla gości. W tym samym czasie słyszymy dźwięk syreny kończący mecz. Chwilę później Chlebowska broni karny i o wygranej zadecydują właśnie karne. Rzucamy po 5. Przez całą pierwszą serię prowadzi Cracovia. Krakowianki rzucają jako ostanie i znowu broni Chlebowska. Mamy remis i drugą serię. Tu z kolei wynik 8:7 dla Victorii. Rywalki muszą trafić by dalej grać. Rzut i… tak broni Chlebowska. Dwa punkty zostają w Świebodzicach.

Victoria Świebodzice – Cracovia Kraków 35:35 (19:16) k. 8:7

fot. FB Victoria Świebodzice – piłka ręczna

P