Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

W pandemii mieszkał w Wałbrzychu. Teraz gra w Niemczech

Gustavo w okresie pandemii koronawirusa mieszkał w Wałbrzychu. Pochodzący z Brazylii zawodnik mówił wtedy, że w tamtym czasie to właśnie wałbrzyszanin  pomógł mu najbardziej, a dzięki życzliwości ludzi bardzo polubił nasze miasto i chętnie kiedyś do nas wróci.

  Ruszyła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Od tamtej chwili minęło już trochę czasu i Gustavo Dos Santos Oliveira gra za naszą zachodnią granicą. Ostatnie tygodnie były dla piłkarza bardzo udane. Kilkukrotnie trafił do kolejki tygodnia, jego zespół odnosił zwycięstwa. Dobra nie uszła również i naszej uwadze.

Gramy w landesklasie ost i naszym głównym celem jest przywrócenie klubu na wyższy poziom. Rozegraliśmy 8 spotkań – 2 remisy – 3 porażki i 3 zwycięstwa. Nie mieliśmy zaskakującego startu, tak jak się spodziewaliśmy, drużyna potrzebowała trochę czasu, aby się dopasować, ale teraz wygląda to dobrze i dołożyliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu. 4 mecze bez porażki. Szczególnie czuję się podekscytowany i jednocześnie ciekawy tego, co może nadejść po tych mistrzostwach, uważam się za młodego zawodnika i wciąż marzę o grze w wyższej lidze. To mój trzeci sezon w Niemczech i wszystkie zostały przerwane w połowie z powodu koronawirusa. Więc w przypadku tego jednego czuję się zaciekawiony. Grałem wcześniej 20/21 Sv fortuna Trebendorf-. 21/22 Sv Fortuna Trebendorf, a zimą przeniosłem się do Eitracht Niesky (Niemcy) 22/23 Fsv Neusalza Spremberg – komentuje swoje występy Gustavo.

P