Co się stało w Gorcach?

Sensacyjna wygrana Sudetów w Gorcach. Górnik miał przewagę, ale grając w mocno osłabionym składzie, nie potrafił zamienić swoich ataków na gole.

Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

Mecz rozpoczął się zdecydowaną przewagą Górnika Gorce. Drużyna od pierwszych minut narzuciła swoje warunki, kontrolując przebieg gry i tworząc sytuacje podbramkowe. Pomimo starań, za sprawą dobrze zorganizowanej defensywy Sudetów, nie doczekaliśmy się bramek dla gospodarzy. Gola zdobyli za to gracze z Dziećmorowic. Trafienie Damiana Barana z 35 minuty zawodów, okazało się jedynym w całym meczu.

Mocno osłabiony skład Górnika Gorce z pewnością wpłynął na nieskuteczność pod bramką przeciwnika. Brak kilku kluczowych zawodników spowodował, że zespół miał trudności w przekształceniu przewagi w konkretny wynik. Wielokrotne próby ataków kończyły się albo niewłaściwym podaniem, albo znakomitymi interwencjami bramkarza Sudetów. To pokazuje, że w piłce nożnej czasami nie chodzi o dominację, ale o skuteczność w kluczowych momentach.

Trzy zainkasowane punkty dały Sudetom niezbędny tlen do walki o ligowy byt. Sytuacja drużyny rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której Sudety zmierzą się ze Szczytem. Mecz zaplanowano na 25 czerwca. Początek rywalizacji o godzinie 17:00