Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Siatkarki na Mistrzostwach Dolnego Śląska

Juniorki młodsze zagrały w miniony weekend zagrały w Mistrzostwach Dolnego Śląska w siatkówce plażowej rozgrywanych w oddalonej Górze.

  Rozdali 10 kompletów medali

Na starcie turnieju stanęło 29 zespołów, w tym 7 naszych par. Po pierwszym dniu rywalizacji do najlepszej ósemki na Dolnym Śląsku awansowały dwie wałbrzyskie pary – Witek Inga / Popiel Roksana oraz Daley Ewelina / Laura Pysznik. Drugi dzień rozgrywek nie poszedł jednak po myśli naszych duetów, które niestety nie znalazły się w strefie medalowej i nie wywalczyły awansu do turniejów rangi Mistrzostw Polski.

Ostateczna miejsca naszych par w klasyfikacji końcowej turnieju: 6 msc. Witek / Popiel, 7-8 msc. Daley / Pysznik, 9-12 msc. Majerska / Mleczek, 13-16 msc. Gotowt / Mrowiec, 17-24 msc. Górska / Kabała, Walus / Krasucka, Ruszczyńska / Jamroży.

Tydzień wcześniej (10.06) natomiast w Strzelinie w Mistrzostwach Dolnego Śląska w siatkówce plażowej rywalizowały Juniorki. W 20-zespołowej stawce najlepiej zaprezentowała się para Urbanowicz / Majerska, które zakończyły rywalizację na 7 miejscu na Dolnym Śląsku. Pozostałe nasze duety zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 msc. Górska / Borowiec, 13-16 msc. Witek / Popiel, Jasiecka / Mielniczuk, Baran / Bielicka, 17-20 msc. Gawlik / Chmara.

P