Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wojtek Błażyński nie jest już trenerem Nówki

Trzy lata Wojciecha Błażyńskiego w Górniku Nowe Miasto dały drużynie bardzo dużo jakości w organizacji gry. Przyniosły sukces i dominację w rozgrywkach Wałbrzyskiej Serie A i Lidze Okręgowej. Wspólnie emocjonowaliśmy się efektownymi zwycięstwami i zastanawialiśmy się co przyniosło nieoczekiwane porażki.

  Gorce wygrywają w dziesiątkę

Po świetnym sezonie 2021/22 podopieczni trenera Błażyńskiego, jako beniaminek do samego końca walczyli o zwycięstwo w rozgrywkach by ostatecznie na finiszu zostać wyprzedzonym przez Zdrój Jedlinę Zdrój. Wicemistrzostwo w bieżącym sezonie należy jednak uznać za duży sukces.

Wałbrzyszanie zakończyli zmagania na 2 miejscu z 68 punktami na koncie. Zawodnicy Nowego Miasta zwyciężyli w 21 spotkaniach. W 5 meczach podzielili się punktami. Czterokrotnie schodzili z boiska pokonani. W 30 kolejkach popularna Nówka zdobyła 74 bramki, straciła 35.

Zespół pod wodzą trenera Błażyńskiego najwyższe zwycięstwo odniósł w pojedynku z Gromem Witków (7:0). Najdotkliwszą porażką, która dodatkowo przekreśliła szanse na wygranie ligi, był mecz z Polonią Bystrzyca Kłodzka (1:6). Najbardziej zapamiętamy jednak chyba mecz ze Zdrojem Jedlina Zdrój, w którym wałbrzyszanie ze stanu 0:2 wyszli na prowadzenie 3:2, by w końcówce rywalizacji stracić gola na 3:3.

P