Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Fabian dalej w barwach Nówki

Oglądając mecze Górnika Nowe Miasto, trudno sobie wyobrazić zespół bez  prawdziwej ostoi w bramce w postaci Fabiana Chrebeli. Jest to bramkarz, na którego w klubie zawsze mogli liczyć. Ten od momentu gdy wskoczył do pierwszego składu, za zaufanie, wielokrotnie odpłacał się dobrą grą.

  Ruszyła sprzedaż biletów

Jego brak w ostatnich meczach poprzedniego sezonu był bardzo widoczny. I tu nie chodzi o mniejsze indywidualne umiejętności zastępującego go Filipa Fonfary, a o spokój, opanowanie i mimo młodego wieku spore doświadczenie, które owocowało lepszą grą całej formacji defensywnej.

Fabian to wychowanek MKS Victoria Świebodzice. Miałem okazję grać z nim w Victorii i poznać go lepiej, nie tylko jako zawodnika ale i człowieka. Bardzo chciałem żeby dołączył do nas jako bramkarz. Na szczęście transfer był jak najbardziej realny i Bufi jest z nami.
Zawodnik bardzo wspierający innych. Wycisza ewentualne konflikty, podnosi kolegów na duchu, motywuje. Zawsze powie coś dobrego, nie wypomina nikomu popełnionych błędów, wręcz podnosi morale swoim “następnym razem” itd. – mówi Wojciech Błażyński.
Trener zwraca też uwagę na warunki fizyczne zawodnika i jego upodobania.
Dzięki swoim lokom ma prawie 190cm, co i tak nie ma znaczenia, bo jest niezwykle skoczny. Imponuję mi jego koncentracja. Może 70 minut stać i absolutnie nic nie robić, ale w 71 minucie będzie nadal gotowy do gry. Będzie na najwyższych obrotach. Nasz Bufi jest największym fanem Gianluigi Buffona, stąd jego pseudonim artystyczny.
Dziennikarzom zwraca również uw
Zapomniałbym. Ale to wskazówka dla Ciebie – pamiętaj, że Fabianowi, nie wolno robić zdjęć z zaskoczenia – on musi być przygotowany – śmieje się trener Błażyński.
Ciepło o bramkarzu wypowiada się również trener grup młodzieżowych.
Oprócz, wartości czysto piłkarskich to nasz tzw “Atmosferić” dał się polubić z wyjątkowo wdzięcznych “pląsów”, po wygranych meczach. Taka nasza dusza towarzystwa. Bardzo nie lubi przegrywać – mówi Sebastian Kasperek.
P