Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Górnik rozbity przez Orła

Po kilku bardzo dobrych spotkaniach, z dużą ciekawością czekaliśmy na pojedynek Górnik z Orłem. Lider z Ząbkowic Śląskich okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem.

  Koszykarskie święto w Książu

To miało być święto piłkarskie i radość miejscowych kibiców. Oglądając grę wałbrzyszan w poprzednich kolejkach, widać było porządek i spokój w defensywie. Cieszyła też jakość w kreowaniu akcji ofensywnych. Mecz z Orłem pokazał jednak przepaść jaka dzieli biało-niebieskich do najlepszych drużyn w lidze.

Nieporadność gospodarzy w grze obronnej raziła szczególnie mocno przy traconych bramkach. Zaskoczenie trenera, kibiców, ale i chyba samych piłkarzy było tak duże, że aby wrócić do względnie normalnej gry, trzeba było zaczekać do przerwy.

Czy druga część meczu była lepsza? Była walka. Były dwie bramki i kilka okazji, których nie udało się wykorzystać. Była też jednak bramka samobójcza i cała gama sytuacji Orła, z których goście wykorzystali znikomą część.

Znając moc rywala, trzeba pochwalić za walkę w drugiej połowie i dużą cierpliwość sztabu szkoleniowego. Trener Adrian Mrowiec po meczu chciał przede wszystkim zapomnieć o pierwszych 45 minutach. Chciał szukać pozytywów, ale wiedział, że nie za bardzo ma punkt zaczepienia. Wierzymy jednak, że trener odpowiednio poukłada zespół na kolejne spotkanie. Wnioski zostaną wyciągnięte i nikt w Wałbrzychu nie będzie głośno mówił o awansie dopóki drużyna nie zostanie odpowiednio wzmocniona. Poziom nowej 4 Ligi, to jeszcze trochę wyżej niż Orzeł w ostatnim meczu.

Górnik Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:7

P