Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Jak spędzić lato w mieście i nie zwariować?

Wraz z pandemią koronawirusa zmieniło się życie wielu z nas. Nie da się ukryć, że części z nas pokrzyżowała ona także plany wyjazdowe. Będzie zapewne tak, że sporo osób pozostanie na lato w mieście. Komputer i gry hazardowe za darmo to jednak nie zawsze będzie ucieczka przed nudą. Sprawdzamy zatem, jak spędzić lato w mieście i nie zwariować?

Odkrywamy miasto

Często się tak zdarza, że mimo mieszkania przez całe życie w danym mieście, nie do końca znamy dane miejsce. Im z większym miastem mamy do czynienia, tym być może więcej przed nami do odkrycia. Wakacje w mieście nie oznaczają, że musimy skupić się na tych samych miejscach. Mamy bowiem do sprawdzenia wiele parków, atrakcji turystycznych, ciekawych dzielnic.

Bardzo dobrym tego przykładem może być Górny Śląsk, gdzie obok siebie znajduje się wiele mniejszych lub większych miast z bogactwem zieleni, atrakcji dla każdego. To nie tylko kopalnie i fabryki, lecz także wiele lasów, parków, muzeów, w tym takich, gdzie można zjechać ponad 300 metrów pod ziemię! Może akurat wakacje 2020 staną pod znakiem odkrywania miasta i okolic, co przyda się na przyszłość. Polecamy także zwiedzanie miasta na dwóch kołach, gdyż będzie to dodatkowo okazja do większego wysiłku fizycznego.

Korzystaj z wydarzeń

Podejrzewamy, że włodarze miast czy lokalne organizacje również dostrzegają problem tegorocznych wakacji. Co prawda wiele tradycyjnych festiwali czy wydarzeń nie odbędzie się lub zostały przesuniętych na jesień, jednak nie oznacza to, że w mieście musi być nudno. W wielu polskich miastach już teraz organizowane są kina samochodowe lub plenerowe. To świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Coraz większą popularnością cieszą się także zloty food trucków. Można wtedy skosztować potraw z wielu zakątków globu. Puby czy restauracje zapewne zorganizują czasem koncert nieznanych gwiazd, przez co można poszerzyć swe horyzonty muzyczne.

  Przed nami Powiatowy Turniej Pływacki

Ogródki letnie na ratunek

W każdym mieście znajdziemy bary, puby lub restauracje z ogródkami letnimi. To w okresie letnim jedno z najlepszych miejsc do spędzania wolnego czasu ze znajomymi. Kiedy większość tygodnia siedzimy w pracy lub w domu, to taka okazja do wyjścia jest często wybawieniem. Można napić się wtedy czegoś chłodnego, spróbować lokalnej kuchni.

Często się zdarza, że ogródki, puby organizują małe otwarte imprezy, kiedy to można poczuć się trochę jak przed pandemią. Podobnie nieco bywa z miejscami przeznaczonymi na większą liczbę osób. W wielu miejskich parkach wydzielane są strefy z leżakami lub do rozłożenia koca na trawie. Można wtedy także posłuchać muzyki, poczytać książkę. To kolejny dowód na to, że lato w mieście to nie powód do płaczu.

Pobyt w domu to nie taka straszna rzecz

Z pewnością w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z wielu form spędzania wolnego czasu. Miasto czy nasze 4 ściany niekoniecznie muszą nas ograniczać. Dziś możemy skorzystać z wielu serwisów streamingowych jak Netflix, HBO GO, Prime Video, dzięki którym możemy nadrabiać zaległości filmowe i serialowe. Ponadto podczas lata możemy czytać nowe i zaległe książki, stawiać na nowe kursy online, naukę języków obcych. Miłośnicy gier mogą wybrać spośród ogromnej ilości darmowych czy płatnych tytułów, zwłaszcza w trybie multiplayer. Wspomniane na początku kasyna także mogą być dobrym pomysłem dla osób żądnych wrażeń.


materiał sponsorowany