Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Będziemy grać!

Sportowy Wałbrzych: SZS - Piłka nożna byłe gimnazja

Tak!! Hura!! Dokończymy sezon na boisku. Dolnośląski Związek Piłki Nożne zdecydował żeby rozegrać sezon, ale w związku z tym, że czas nas goni, to granie zakończymy 27 czerwca. Bez względu na numer kolejki i liczbę rozegranych spotkań. Czy to dobre rozwiązanie?

I tak i nie. Dobrze, że choć niewielki ułamek będzie rozstrzygał się podczas sportowej rywalizacji, ale nie wszystkim da to przepustkę do założonego celu. W związku z tym, że w poprzedni sezon także sparaliżowała pandemia, nie było spadków, ale były awanse. Dzisiaj mamy przeludnienie w ligach i niestety ktoś musi spaść, bo znowu ktoś będzie musiał awansować. Jeśli zakończylibyśmy rozgrywki teraz… zielony stolik byłby zbyt niesprawiedliwy.

Zatem trzeba ruszyć do boju i wywalczyć ile się da. Kilka spotkań w wielu przypadkach nie poprawi sytuacji wszystkich, ale przynajmniej da nam iluzję zdrowej rywalizacji. Pierwsza kolejka dojdzie do skutku już tydzień po złagodzeniu obostrzeń. Oczekiwanie na ten sprawia, że może to być wydarzenie na miarę finału Ligi Mistrzów.

Na warunki zgodzili się wszyscy. Ciekawe jakie będą głosy po ostatnim gwizdku. Nie wszyscy przecież wygrają. Więcej będzie przegranych, ale grajmy. Lepiej zagrać niż ułożyć przy zielonym stoliku.

P